Obecne potrzeby w zakresie fit out

Posted on Posted in Fit out 2

W ostatnich latach następuje całkowite odejście od bezdusznej powierzchni open space na rzecz biur urządzonych dla użytkownika. Przestrzeni zaspokajającej jego potrzeby nie tylko w zakresie wykonywanej pracy, ale także w zakresie jego potrzeb jako człowieka. Po antyludzkim, w naszym przekonaniu, czasie „homotechnicus-homoeconomicus”, nastąpił czas biura i przestrzeni dla ludzi. Nastąpił czas wnętrz zaspokajających nie tylko potrzeby funkcjonalne, ale też wnętrz zaspokajających potrzeby wyższe, oraz nacechowanych wysoką estetyką. I co ciekawe wnętrza te nie są już jak parę lat temu ukierunkowane tylko i wyłącznie na wyszukany design. Doskonale ujął to jeden z pracowników firmy Armstrong w Polsce. „Rynek wykończenia powierzchni biurowych z fazy designerskich projektów przerodził się w nowy segment biznesowy. Najemcy oczekują biura zaplanowanego od A do Z.” – sufity akustyczne Armstrong. Nie oznacza to oczywiście całkowitego odejścia od wyrafinowanego designu przestrzeni, ale  funkcjonalność wygrywa.

Dotyczy to także mebli stanowiących znaczący element w zakresie kompleksowego fit outu. Jeden z polskich producentów mebli biurowych ujął to celnie „Samymi biurkami biuro umeblujesz, ale go nie stworzysz.” – meble Balma. Liczą się rozwiązania łączące dobry design, z doskonałą funkcjonalnością i z zaawansowaniem technicznym. Użytkownicy wybierają obecnie, właśnie wśród takich propozycji.

Nowoczesny fit out musi nadążać za potrzebami, łączyć i wyważać w swoim działaniu zarówno funkcję, design, realizację potrzeb wyższych jak i realną estetykę. Design tak, ale raczej bez fajerwerków.